• Místo plavby: Jižní Francie – Canal du Midi
  • Datum vyplutí:
  • Počet dní plavby: 7 dní
  • Autor: Hana Pecková

Tato dovolená byla jedna z nejlepších  ,byla plná úžasných a hlavně neobvyklých zážitků a to především proto,že to  byla naše první dovolená na hausbótu.  Rozhodně to ale  stálo za to . Každý den byl tak trochu náročný, vzrušující, ale zároveň krásný.

Na lodi jsme byli všichni úplní nováčci a představa, že budeme sami  řídit takovou loď v nás zpočátku  vzbuzovalo určité napětí a nervozitu. A to především u mého manžela Toma  ,který byl oficiálně určen jako kapitán lodi.

Vše opadlo po  úspěšném proplutí prvního zdymadla.Potom následovalo několik cvičných zakotvení  u břehu včetně bezpečného uvázání lodi, a během pár ujetých kilometrů se z naší posádky stala dobře sehraná parta.

Jízda probíhala poklidně, střídali se chvíle romantického lenošení na palubě lodi a chvíle organizované práce při proplouvání zdymadel.L idé okolo  byli  usměvaví, každý rád poradil. Hezké bylo, když si členové posádky z různých lodí  vzájemně pomáhali na zdymadlech.

Nikdo nebyl nervní, nikdo nespěchal. Chvílema jsem měla pocit, že jsem na jiné planetě.

Nejzajímavější místo s největším zážitkem byla stupňovitá zdymadla Fonséránnes (pro mě téměř sportovní výkon) a  akvadukt v Beziers.

Nejlepší kotviště bylo pro nás uprostřed přírody poblíž vesničky Saint – Nazaire d Aude, úžasné ticho, jen zpěv ptáků.

Krásné jsou pláže ke koupání , v den naší zastávky byla voda v moři  opravdu“ osvěžující“.

Během plavby jsme také ochutnali z bohaté nabídky  místních vinařů. Nedalo se odolat.

Využili jsme možnosti vzít si sebou vlastní kola, kombinace kola a loď je přímo ideální.

Počasí nám také přálo, myslím, že jsme si to všichni pořádně užili a těšíme se na další zážitky při příští plavbě.

Rodiče, kteří cestovali s námi, považují tuto dovolenou (v roce 50-ti letého výročí od svatby) za nejlepší zážitek „na stará kolena“. Jak sami říkají: „Všem nelenochům“ takovou dovolenou doporučujeme!

Peckovi Sruby
Horáčkovi Brandýs nad Orlicí
Napsala Hana Pecková