Naše  plavba na lodi Penichette 935 trvala dva týdny od 11.6 do 25.6. 2011.

Péče personálu na startu, a vlastně i v cíli,  byla na profesionální úrovni a velice vstřícná.

Propluli jsme 38 jezer, navštívili místa Templin, Mirov, Robel, Zechlin a další.

Docela nás ale učarovalo městečno Waren – malebné uličky, stará německá architektura, spoustou pestrobarevných květin zdobená obydlí, ale i  penzionů a hotelů – velice příjemná atmosféra.

V odpoledních hodinách jsme se vraceli z Waren přes jezero Muritz, hlásili totiž na večer 7. stupeň větru a pravděpodobné nebezpečí, že bychom se přes jezero nedostali . Bohužel, vítr nás zasáhl uprostřed jezera. Jsme na lodi dva – nic neříkáme, ale oba máme strach. Velké výkyvy lodi z boku na bok, nárazy vysokých vln – předměty uvnitř lodi se dávají do pohybu, všechno mění svou původní polohu, včetně nás.  Největší obavy máme o kola na přední palubě, zdá se , že se neudrží ve stojanech, i když řetězem pořádně připoutané.

Po téměř 3 hodinách doplouváme na Kleine Muritz – zapadá sluníčko, hladina jezera klidná, v zátočině rybáři  chytají ryby, mezi křovisky stoupá dým od zapáleného ohně, kde si asi připravují chutnou večeři. A my? Otvíráme naše oblíbené červené Merlot J.P. Chenet  a po něm se ukládáme k vytouženému spánku. Úžasný zážitek , jistě budeme dlouho vzpomínat.

Co nas trochu zaskočilo, byly poplatky všude a za všechno,  třeba i za odpadky.

V Německu, narozdíl  např. od Francie, nemají kolem jezer vybudované cyklostezky a prakticky mimo určená placená přístaviště není možnost vystoupit z lodi na břeh . Takže jsme měli i poměrně omezenou  možnost využítí kol.

Ovšem úžasná, až téměř panenská příroda všude kolem zcela kompenzovala zmíněné nedostatky. Stejně tak  možnost příjemného koupání kdekoliv .

Večer jsme kotvili většinou v jezerních zátočinách, protože východ slunce druhý den nad naprosto klidnou vodní hladinou, zpěv ptáků v přilehlém rákosí a křoviscích, divoké kačenky, které si pro snídani přišly až na naši palubu /viz foto/ anebo labutí máma se svými mláďátky, to byly chvíle naprostého uvolnění, zklidnění , relaxace.

Marcela Řezníková, Hradec Králové