Pro řízení plavidel není potřeba žádné oprávnění!

Není potřebné ani žádné zvláštní povolení k řízení plavidel! Zkušenosti nejsou nutné ani vyžadované. Jediná výjimka je Polsko a Německo, kde je povinný potřebný dokument k řízení plavidla. V Německu je jeden splavný úsek, kde není potřeba oprávnění k řízení plavidel. Podklady pro ovládání plavidla a krátké zaškolení absolvujete v místě převzetí plavidla a to v místní řeči, angličtině a v některých místech i v němčině. Tak získáte potřebné znalosti k ovládání plavidel.


Ještě jsem nikdy loď nekor­midloval. Je to těžké?

Ovládání hausbótu, motorového člunu je relativně jednoduché, nejsou nutné zkušenosti a praxe. Při přejímce plavidla budete personálem přístavu zaškoleni, bude provedena krátká zkušební plavba s instruktorem. To, že plavba s hausbótem není obtížná, potvrzuje skutečnost, že Vám bude svěřeno drahocenné plavidlo bez komplikovaných formalit.


Pro kolik osob jsou lodě určeny?

Plavidla poskytují místo pro 2 až 14 osob, podle velikostí lodí.


Domácí zvířata na palubě

Domácí zvířata jsou na plavidlech většiny pronajimatelů povolena a vítána. Samozřejmě musíte počítat s poplatkem (viz náš ceník „Extras“), který kryje zvýšené náklady na úklid a vyčistění plavidla.


Strach z mořské nemoci?

S hausbótem se plavíte po plavebních kanálech, menších řekách a po jezírkách. Na těchto vodách nedochází k tvoření vln. Proto ještě nikdo při plavbě s hausbótem netrpěl mořskou nemocí.


Dovolená na hausbótu není pro zhýčkané

Ten, kdo potřebuje být za každou cenu někým (něčím) neustále „baven“ a nemá vztah k přírodě, lidem a nakonec i k plavidlu, nebude mít z „dovolené na lodi“ žádnou radost a požitek.


Jak jsou plavidla vybavena?

Jsou to vlastně plovoucí apartmány, kterými plujete okolní krajinou. Ke standardní výbavě patří rozvod teplé a studené vody, sprcha, WC, kuchyň vybavená ledničkou, sporákem a potřebným nádobím.


Kdy je nejlepší čas na cestování?

V termínech mimo hlavní sezonu jsou nejen výhodnější ceny, ale i proplouvaná krajina a příroda bývají daleko rozmanitější. Výkonná topení umožňují dovolenou na hausbótu od března do listopadu. Ti, kteří chtějí trávit dovolenou v hlavní letní sezoně, by měli volit začátek nebo konec prázdnin. I v těchto termínech jsou příznivější ceny.


Jak jsou plavidla pojištěna?

V ceně pronájmu plavidla je zahrnuto pojištění zákonné odpovědnosti a havarijní pojištění se spoluúčastí (podobně jako u motorového vozidla). Věnujte prosím pozornost naší nabídce dobrovolného připojištění – viz. Boat Damage Waiver – a údajům v našem ceníku.


Těžké rozhodování – kam? kterou oblast?

Každý region má svůj vlastní šarm, zvláštnosti a výjímečnosti. Nabízíme několik kriterií:
• dosažitelnost výchozího místa, autem, vlakem, letadlem
• možnost koupání přímo z plavidla, nebo v blízkosti plavby
• trasa se zdymadly, automatickými nebo ručně ovládanými, nebo trasy bez těchto zařízení
• odpovídající údaje najdete v našem prospektu pro každou nabízenou trasu a pro každé místo vyplutí


Podmínky stornování!

Seznamte se prosím s podmínkami a možnostmi stornování rezervace. Doporučujeme uzavření dobrovolného pojištění, které pokryje Vaše případné náklady spojené se stornováním.


Jak vybírat nejvhodnější loď?

Rozdílné modely lodí a různé varianty vnitřního vybavení nabízejí každému to správné plavidlo pro vybranou plavbu. Lze vybírat plavidla s dvoulůžkovým vybavením, nebo s palandami, sedací souprava v obytné části jde obyčejně rozložit na dvě lůžka (doporučujeme pouze pro rodiny). K výběru jsou plavidla pro 2 osoby, ty největší jsou pro 14 osob.


Volba trasy: od–do a nebo tam a zpět?

Záleží jenom na Vás, kterou variantu zvolíte. Při variantě, že převezmete plavidlo v jednom místě a po plavbě jej odevzdáte v jiném přístavu kalkulujte i s tím spojené vícenáklady: příplatek za jednosměrnou trasu, návrat k odstavenému vozidlu, případně náklady na převezení Vašeho vozidla. V případě, že budete cestovat dvěma vozidly tento problém odpadá, protože jednotlivé přístavy nejsou od sebe vzdáleny více než 200 km. Mimoto je mylné tvrzení, že při jednosměrné trase uvidíme více. Věnujte prosím pozornost našemu vysvětlení (viz dole).


One-Way – jednosměrné plavby: 

Majitelé lodí si vyhrazují právo z technických důvodů změnit plánovanou trasu, případně požadovat návrat plavidla do výchozího místa. Proto jsou jednosměrné trasy (bez návratu) rezervované s touto výhradou. Samozřejmě Vám bude vrácen příplatek za jednosměrné použití plavidla. Další náhrady, případně snížení ceny je v tomto případě vyloučeno. Rovněž nedoporučujeme rezervaci dvou lodí (jednosměrné plavby), mohlo by dojít k návratu jedné z lodí do výchozího přístavu a nebo by mohly vyplout v protisměru.

Místo vyplutí, místo návratu plavidla:
Již při rezervaci, budete seznámeni s možnými trasami. Doporučujeme se dva dny před nástupním termínem u potvrzené společnosti v místě vyplutí informovat, že Vámi rezervovaná trasa, plavidlo a termín jsou pro Vás volná (možnost technických problémů, splavnost a.t.d.). Samozřejmě, pokud k takovým okolnostem dojde, budeme Vás informovat.

Náš tip:

Jednosměrné plavby (bez návratu) neodpovídají vlastně filosofii plavby hausbótem. Je rozšířeným omylem, že při plavbě jedním směrem více uvidíme. Opak je pravdou. Při plavbě kanálem nebo řekou mineme mnoho míst bez povšimnutí, která nás při cestě zpět zaujmou a máme možnost je navštívit a v klidu si je prohlédnout. Mimoto má i okolní krajina při plavbě opačným směrem docela jiný ráz. Uvažte rovněž náklady, spojené s případným přistavením auta, případné náklady spojené s cestou zpět do výchozího bodu a ztrátu času. Proto vám doporučujeme netrvat na jednosměrné trase (bez návratu) a to hlavně těm, kteří se rozhodnou pro dovolenou s hausbótem poprvé. Jsme připraveni Vám pomoci radou i tipy. Obraťte se na nás se svými přáními a představami o Vaší dovolené. Případné převezení Vašeho vozidla do místa připlutí, nebo zajištění taxi dopravy objednávejte na místě při přebíraní plavidla.


Skutečně správná dovolená pro děti, mládež, rodinu?

Potvrzuje to bezpočet těch, kteří již dovolenou s hausbótem uskutečnili. Dovolená na lodi je pro děti a mládež to nejlepší, co lze nabídnout. Pro každého se na lodi najde nějaká činnost a i pro lenošení a opalování je dostatek příležitosti. Společně vyrážíme na objevitelské výpravy do okolní přírody, vesniček i měst. Protože se děti rádi koupají, najdete v našich materiálech informace o místech vhodných na koupání.


Pojištění, které doporučujeme

Plavidla jsou pojištěna na povinné ručení a na havárii (se spoluúčasti). Doporučujeme dodatečné pojištění pro přerušení cesty (plavby), úraz, nehodu a cestovních zavazadel. Odpovídající nabídky dodatečného pojištění obdržíte od nás s OPCÍ / NABÍDKOU.


Boot Damage Waiver

nebo také Accidental Damage Waiver (Weaver) jsou názvy dobrovolného připojištění, které kryje případnou spoluúčast u „povinného ručení a havarijního pojištění“. To vám umožňuje volbu mezi složením kauce a uzavřením dobrovolného připojištění. Náklady spojené s oběma možnostmi jsou uvedeny v našich cenících. Připojištění nezahrnuje škody za ztrátu nebo poškození jízdních kol, gumových člunu atd.


Objednávka Extras

V cenících jsou uvedeny „Extras“ tj. jízdní kola, parkoviště, zvířata. Tyto možnosti jsou uvedeny jako opce, ale je nutné je objednat zároveň s rezervací. Dodatečná rezervace je možná přímo na místě při přejímce plavidla.


BOCKL-BONUS

Zákazníci Hausbóty Bockl jsou lépe informováni. Při rezervaci obdržíte info balíček s podklady a naši příručku (snadná plavba s hausbótem), samozřejmě zdarma.


GARANCE NEJLEPŠÍ CENY

Naši zákazníci mají u „Hausbóty Bockl“ záruku nejlepších cen! Ceny uvedené v našem prospektu a na našich internetových stránkách jsou originální ceny. Všechny slevy majitelů plavidel jsou v nich obsaženy. A samozřejmě přebíráme všechny týdenní a měsíční nabídky majitelů plavidel a zohledňujeme je v našich cenách. Pokud naleznete v platných nabídkách ostatních agentur, nebo pronajimatelů plavidel nižší ceny, bude vám rozdíl cen vyrovnán. Závazek platí samozřejmě i pro tzv. „výstavní nabídky“. Můžete se spolehnout, že u nás vedle objektivního poradenství obdržíte i nejlepší ceny.