Majitelé lodí si vyhrazují právo z technických důvodů změnit plánovanou trasu, případně požadovat návrat plavidla do výchozího místa. Proto jsou jednosměrné trasy (bez návratu) rezervované s touto výhradou. Příplatek na jednosměrnou plavbu bude vrácen pouze v případě, že jednosměrná plavba nebude možná! Další náhrady, případně snížení ceny je v tomto případě vyloučeno.

Nedoporučujeme objednávat 2 plavidla pro společnou jednosměrnou plavbu. Podle platných pravidel, mohou majitelé lodí přistavit plavidla k převzetí v protilehlých přístavech. Proto není možné 100 % zajistit společnou plavbu dvou a více lodí z jednoho místa ve stejném termínu!

Místo vyplutí, místo návratu plavidla

Doporučujeme, dva dny před nástupním termínem se u potvrzené společnosti informovat, zda nástupní místo a směr plavby zůstává v platnosti. (Možnost změny směru plavby z technických důvodů, splavnosti atd.)

Samozřejmě, pokud k takovým okolnostem dojde, budeme Vás informovat.

Náš tip

Jednosměrné plavby (bez návratu ), neodpovídají vlastně filosofii plavby hausbótem. Je rozšířeným omylem, že při plavbě jedním směrem více uvidíme. Opak je pravdou. Při plavbě kanálem nebo řekou mineme mnoho míst bez povšimnutí, která nás při cestě zpět zaujmou a máme možnost je navštívit a v klidu si je prohlédnout. Mimoto má i okolní krajina při plavbě opačným směrem docela jiný ráz.

Uvažte rovněž náklady, spojené s případným přistavením auta, náklady spojené s cestou zpět do výchozího bodu a ztrátu času. Proto vám doporučujeme netrvat na jednosměrné trase (bez návratu) a to hlavně těm, kteří se rozhodnou pro dovolenou s hausbótem poprvé. Jsme připraveni vám pomoci radou i tipy. Obraťte se na nás se svými přáními a představami o Vaší dovolené.

Případné převezení Vašeho vozidla do místa připlutí, nebo zajištění taxi dopravy , objednávejte na místě při přebíraní plavidla.